تبلیغات
استودیو فریاد استودیو فریاد - بیوگرافی لیلا فروهر
 

بیوگرافی لیلا فروهر

نویسنده: faryad موضوع: زندگینامه خوانندگان، 

 

بیوگرافی لیلا فروهر


ایران - اصفهان - 4 اسفند ماه ???? کودکی از مادر و پدری هنرمند زاده شد . او هزاران مجنون خواهد داشت  پس او را لیلا نام نهادند.  هنر گویی جزئی جداناپذیر از وجود این کودک بود. از همان دوران از خاک مقدس صحنه به آسمان  پر ستاره این سرزمین نازنین بال و پر گشود. همگان حتی بی هنران مدعی هنر نیز  باور داشتند  که شاید سالها بگذرد تا پدیده ای چون او دوباره ظهور کند .  ساده بود ... بسیار ساده ... با مردمی می نشست که از جنس او بودند به همان سادگی و صمیمیت ... راه به بیراهه نبرد و به قهقرا نرسید  و لحظه ای از درخشیدن وا نماند . از همنفسی با مردمی که او را می خواندند  به پرده سپید هفتمین هنر قد کشید ...

 

 

 


 

سالهای خوب کودکی و نوجوانیش را  به جای شخصیتهای خیالی زندگی کرد . تصویر در تصویر  چهره معصوم او نقش های سیاه و سفید را باورپذیر نمود. این خود قصه بود ... و نه آغاز ...  و اما شروع شد ...  یک تصمیم که شاید برای همه عمر ... و لیلا خواند ... باز هم خواند و خوب خواند :

اگر تنهایی کوهم سکوت شوره زارم ... اگر فریاد یک دردم که طعم گریه دارم    اگر بغض گلوی ابر بی باران دشتم ...  اگر آواره مثل باد سرگردان دشتم...      و همگان به این باور رسیدند که او :

صداش بارون دلش دریاست.... غمش فریاد این دنیاست... نگاه او هنوز در راه  فرداست...

و لیلا پلی بود از او تا یک سرزمین ترانه ... و بزرگان ترانه و آهنگ دوست میداشتند صدای جادویی او پیامبر احساسشان باشد و بهترینهایشان را به او می سپردند .

سالهای ستاره بازی بود و او تک ستاره پر فروغ بی نیازی . و اما راوی قصه حادثه ای دیگر را رقم زد .  پرستوها از دشت آزادگی پر کشیدند  کلاغهای بی خبر از عشق در بیدادگاه هایشان  ترانه را تیر باران کردند ... برای ساز حکم حبس ابد صادر شد  و آوازه خوان بیگناه به تنهایی و تبعید محکوم... رنگهای خوش رنگارنگ به خاکستری مبدل شدند ... گفتند دمد سپیده ابر سیه برآمد  گفتند شبی مهتابی ... ظلمت سراسر آمد... اما ستاره در شبهای تار و شرجی هم درخشید .  غربت آسمانش نبود اما نورش را  به سیاهی شبهای وطن رساند . شادی پیامی بود که او با عشق  به قبیله افسرده و تهی از امیدش رسانید رسالتش همین بود شاید ! پیامبر صدها سبد ترانه  غربت را رنگ و بوی خانه بخشید.  بیش از صدها ترانه از عشق و آزادی خواند. و از طپش های عاشقانه گفت و از  سراب و کهکشانی از ترانه و از قصه عشق و دیدار و تصویر و از قصه من و تو ...... و امروز که از عشقی الهی سرشار  است  از یک بوسه می خواند .  قسمتش این بود که خداوند به پاس مهربانی و پاکی اش یک دنیا عشق را به او و همسفرش بی بهانه هدیه کند .


 

تا آسمان باقیست ستاره خواهد درخشید و به یاد داشته باشیم  که صدا ... صدا ... و این تنها صداست که می ماند . جاودان صدای او

شش سال پس از تولد زیبا ستاره موسیقی پاپ ایران ، در یکی از روزهای زیبای بهاری یار و همدم همیشگی لیلا پا به عرصه گیتی نهاد تا لبخندی پر از مهر و شادی بر گوشه لبان لیلا نقش بندد و شادی وصف ناپذیری را به لیلای نازنین هدیه کند . او را به حق باید " اسطوره وفاداری " نامید . فریبا نه تنها خواهری مهربان دلسوز برای لیلای عزیز است ، بلکه بهترین دوست و همدم لیلا نیز به شمار می رود .                                                    

فریبای عزیز که همچون خواهر هنرمندش در خانواده ای هنرمند دیده به جهان گشوده بود ، در دوران کودکی پا به عرصه سینما گذاشت و در فیلمهای جاودانه ای همچون  بیقرار ، به امید دیدار ، رابطه ، پل ، مترس و ... به ایفای نقش پرداخت .همچنین در پیش از انقلاب در تاتری به کارگردانی محمد صالح علاء در کنار شهره آغداشلو به روی صحنه رفت و نقش بسیار مشکل و حساسی را بر عهده گرفت .


در همان شروع کار او ، اینگونه شایعه شده بود که رقیبی پر شور و خطرناک برای لیلا پیدا شده است !؟ اکنون که سالها می گذرد شاهد آنیم که فریبای نازنین نه تنها رقیبی برای لیلا نبوده بلکه همچون کوهی استوار ، شانه به شانه لیلا و یار و یاور لیلا در پیشبرد فعالیتهای خواهرش بوده است ، تا جایی که لیلا فروهر ، موفقیت خود را بعد از انقلاب و آغاز دوباره و شکوفایی دوباره اش را تا حدود زیادی مدیون این خواهر وفادارش است . پس از سفر به فرانسه ، با آغاز دوباره فعالیتهای هنری لیلا ، فریبا به عنوان مدیر برنامه و تهیه کننده آثار لیلا ، تا کنون لحظه ای از لیلا غافل نشده و پا به پای خواهرش تا به ثمر رساندن آثار هنری او ، لیلا را یاری داده است . فریبا در اولین حضورش در صحنه در دیار غربت ، در نمایش شهر فرنگ به کارگردانی پرویز کاردان و در سال 1378 در تاتر یک صمد و دو لیلا در کنار خواهر و پرویز صیاد به ایفای نقش پرداخت تا در جاودانه ترین حضورش در سالهای اخیر نیز همراه همیشگی خواهرش باشد .

  اکنون نیز فریبا فروهر که به عنوان منیجر و مدیر برنامه، پا به پای خواهر ش او را تا به ثمر رساندن آثار هنریش یاری میدهد، خود نیز در بیزینس معاملات خانه و ریل استیت مشغول بکار است و مدیریت مرکز آرایش و زیبایی لیلا را در لس آنجلس عهده دار می باشد .

 

 

() نظرات